Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba ziyaretine Sivas Katliamı’nın yıl dönümünde üç hilal çizildiği ve MHP yazıldığı yolundaki iddialar, Alevi toplumunda tepkiye karşılandı.
On yıllardır Alevileri hedef haline getirip, bir çatışma ortamına itmek isteyen çevrelerin kışkırtıcı eylemleri hakkında açıklama yapan yazar Ali Rıza Özdemir, şöyle konuştu:
“Binlerce MHPli ve ülkücü tanıdığım var, beni bilen, tanıyan sayısız MHPli ve ülkücü var, birinden bile Sivas katliamını savunan bir kelime duymadım. Çok büyük kısmı Alevileri can ciğer bilir, sever, savunur. MHP ve ülkücülerle hesabı olan varsa Alevileri araya katmadan, kullanmaya kalkmadan mertçe hesabını görsün. Alevileri provoke etmeye kalkmasın. Ülkücülerle Alevi toplumu arasında gerginlik yaratmaya çalışmasın… 12 Eylül’den önce bu oyunu çok izledik. İki tarafın da içine sızan ajanlar, büyük bir çatışma iklimi yarattılar, sayısız evladımız bu ortamda canından, hayatından, geleceğinden oldu. Bunlara bir daha izin vermememiz gerekir. Türk milleti olarak iletişim kanallarını açık tutmak, birbirimizin haklarına saygılı olmak zorundayız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz