NEVÜ’den “Alevi Bektaşi İlmi Kaynakları Anabilim Dalı ve Lisans Üstü Eğitim Programı”

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) bünyesinde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararıyla “Alevi Bektaşi İlmi Kaynakları Anabilim Dalı ve İlmi Kaynakları Tezli Yüksek Lisans Programı” açıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) bünyesinde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararıyla “Alevi Bektaşi İlmi Kaynakları Anabilim Dalı ve İlmi Kaynakları Tezli Yüksek Lisans Programı” açıldı.

NEVÜ Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından yürütülecek olan “Alevi Bektaşi İlmi Kaynakları Anabilim Dalı ve İlmi Kaynakları Tezli Yüksek Lisans Programı” ile Osmanlıca, Farsça ve Arapça dillerinde bir birinden değerli yazma eserlerden oluşan ilmi kaynakların günümüze kazandırılmasına yönelik çalışmalarda görev alacak nitelikli insan yetiştirilmesi amaçlanıyor.

2020-2001 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenci kabul edecek olan yüksek lisans programına, başvuru koşulları ve kontenjanları yakın bir tarihte NEVÜ Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsünün https://hbvenstitu.nevsehir.edu.tr/tr  resmi web sayfasından duyurulacak.

Kaynak: https://www.cthaber.com/haber/5010752/nevuden-alevi-bektasi-ilmi-kaynaklari-anabilim-dali-ve-lisans-ustu-egitim-programi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz