Kıymetli güzel canlar!
Bu yazımı kaleme alırken özellikle 2 Temmuz tarihinin geçmesini bekledim. Zira takvimler 2 Temmuzu gösterdiğinde bir çok yazar ve çizer dahil olmak üzere konu hakkında bilgisi olmayanlar bile o kadar çok şey yazıyorlar ki böyle bir yazının arada kaynayıp gitmesini istemedim.
Otuz Üç Canımızı yitirdiğimiz Sivas Madımak Otelinde sürekli devleti ve siyasi hükümeti hedef gösterenlerin görülmesi gereken asıl hedefi saklama gayesinde olduklarını açıkça dile getirmek istiyorum. Haydar Pir Sultan Abdal gibi bir Anadolu ereninin asıldığı, gerek kozmopolitik gerek ideolojik ve gerek mezhepsel farklılıkların aşırı uç noktalarda olduğu Sivas gibi bir şehirde böyle bir etkinliği düzenleyen dernek vakıf vs gibi kuruluşların hiç mi suçu yok? Bu etkinliği Sivas’ta düzenleyen Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin amacı neden sorgulanmıyor? Utanç verici bu olayda hayatını kaybeden Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu, Hasret Gültekin ve Metin Altıok gibi Hakk Muhammed Ali ve On İki İmam inancına yani Alevî inancına sahip gerçek halk ozanlarımızdan boşalan yerlerini inançsız metaryalistlerin doldurması, Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin olayların akabinde Alisiz Alevilik inancını işlemesi, Alevîliği ideolojik kulvara çekmesi, bütün bunlar birer tesdüf müydü? Gerek Alevîlik gerekse İslam’la zerre kadar ilişkisi bulunmayan, üstelik Şeytan Ayetleri diye kitabı Türkçeye çevirme cüretini gösteren Aziz Nesin adlı kişinin tam da toplum içerisinde tepkileri topladığı bir dönemde Pir Sultan Abdal gibi bir Alevî ulusunun anma etkinliğinde konuşabileceği ne olabilirdi ki!!! Söz konusu dernek Aziz Nesin’i de neden oraya getirmişti? Amaç neydi? Valilik, kaymakamlık, polis ve belediye başkanlığı böyle bir etkinliğe nasıl oldu da izin verebildi? Bu gün bile basit bir etkinlik için bize kılı kırk yardıran makamlar o gün hiç bir öngörüde bulunamadılar mı? Kimler kiminle arka planda anlaşmışlardı? Bu günün Harici tayfaları aynı derneğin merkezinden değiller mi?
Kıymetli canlar, bugün bu zihniyetler halen Madımak katliamını, Maraş katliamını, Çorum katliamını unutmadık, unutturmayacağız, diyerek etkinlikler düzenleyip bu acı olayların üzerinden varlıklarını ve geçimlerini sürdürmeye çalışmıyorlar mı? Konu öyle o kadar basit değil, çok derin yönleri daha var ama oralara gitmeyeceğim çünkü isim zikretmek istemiyorum. Sadece Cenab-ı Hakk’tan “Can yakanın Canı yansın” dileği ile, hepinizin Hakk mekânı gönüllerinize niyaz ediyor, sevgilerimi sunuyorum.

Hakk ile…

(Şah Baba Mansur Ocağı Seyyid-i Piranı Mansur Kılıç)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz