Siyah Beyaz Kitap Genel yayın Yönetmeni Murat Kaplan, “Şehit Alevi diye TSK uzman çavuş bile yollamadı” iddiasını ortaya attı. Oysa kuvvet komutanları bile birçok kez Cem Evlerinde düzenlenen törenlere giderek Alevi şehitleri uğurlamış, ailelerinin yanında yer almıştı.
PKK/PYD’nin Zeytin Dalı Harekatı’nı zayıflatmak için algı operasyonlarına tam hız devam ettiği bir ortamda Siyah Beyaz Kitap Genel Yayın Yönetmeni Murat Kaplan provokatif bir iddiayı ortaya attı.
Kaplan, “Şehit Alevi diye TSK uzman çavuş bile yollamadı” Zeytin Dalı Harekatı’nda hangi mezhepten olduğu farketmeden şehitler verdiğimiz bu günlerde TSK ile milletin arasına nifak sokmaya çalıştı.

Milli birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde Alevilik üzerinden milleti ayrıştırmaya kalkışan Murat Kaplan aslında gerçeğin çok farklı olduğunu biliyor.

Yakın plan çekilmiş bir fotoğrafı gerekçe göstererek cenazede hiç yüksek rütbeli subay olmadığını savunan Murat Kaplan’ın sözleri ise 2015’te 3 yıl önce çekilmiş bu fotoğrafla çürüyor.

Murat Kaplan yalanı ortaya çıkınca bir sonraki paylaşımında ise Hakkari Şehidi Kenan Ceylan’ın cenazesinde çekilen yakın plan bir fotoğrafı yayınlayan Diken’deki 27 Ağustos 2015 tarihli haberi delil gösteriyor.

Yakın plan fotoğrafa bakıldığında rütbeli asker görülmüyor. Yalan da işte tam da bu noktada yapılıyor.

Çünkü gerçek yine çok farklı. Bu da Şehit Astsubay Kenan Ceylan’ın Tokat Zile’deki cenazesinden bir başka fotoğraf ve “Uzman çavuş bile gönderilmedi” diyen Murat Kaplan’ın doğru bilgi vermediğini gözler önüne sermeye yetiyor.

Haber: http://www.superhaber.tv/atakin-pilotlarinin-aci-haberleri-ailelerine-ulastirildi-109107-haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz