Aralarında Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri ve Alevi Bektaşi İnanç Kurulu kurum başkanları ve yöneticilerinin Veliyettin Ulusoy’a yaptığı destek ziyareti yazar Ali Rıza Özdemir’in tepkisine neden oldu. Haber metninde Ulusoy’a saldırı olduğu ve Ulusoy’un da “tek amacının yola hizmet etmek olduğunu” söylemesi dikkatleri çekti.
***
Yazar Ali Rıza Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Siz hepiniz Veliyettin Ulusoy’un yanında olsanız ne olur, olmasanız ne olur? Alayınız bir araya gelip bir ilde encümen aday adayını aday yaptıramadınız. Evet, encümen aday adayını aday yaptıramadınız. Gelmiş koca koca laflar ediyorsunuz. Sizin çapınız, etkiniz, etkinliğiniz nedir ya hu!!!
Veliyettin Ulusoy’a saldıran maldıran yok. Yaptığı şeyleri yazıyoruz. Yazdıklarımızda yalan mi var, iftira mi var, hakaret mi var, ne var! Doğru şeyler yapsın, onları yazalım. Saldıran varsa, kişilik haklarına saldırı varsa mahkemeye versin, hakkını arasın. Biz bazıları gibi kişiliksizlik yapip sahte isimlerle de yazmıyoruz. Adımız, sanımız, cismimiz belli. Versin mahkemeye, hesabını sorsun. Biz kimsenin özel hayatına yönelik bir şey yazmadık, yazmayız. Yazdıklarımızın tamamı yol ile ilgilidir.
Veliyettin Ulusoy da güya hizmet etmek amacındaymış filan… Güldürmesin adamı. Kime, neye hizmet… Çakma erkannameler uydurarak mi hizmet yapıyor Ulusoy? Yoksa Alevileri etnik ayrılıkçı çevrelere yamayarak mi? Yoksa bir siyasi partiye yamanarak mi? Sen postnişinsin, edep ya hu! İnsanın azıcık yüzü kızarır, utanır… Bir de çıkmış açıklama yapıyor. Allah’tan korkmuyorsun diyelim, ceddin Hünkar Hacı Bektaş Veli’den de mi utanmıyorsun!
Saldırıymış da… Hizmetmiş de… Yanındalarmış da…
Bırakın bu işleri… Bir an önce işgal ettiğiniz kurumları terk edin. Alevilerin başına tebelleş olmayın. Hariciliğinizi adam gibi dürüstçe yapın. Alevilerin inancını, ibadetini yozlaştırma çabanız yetmedi, cenazelerini bile murdar ettiniz. Açtırmayın gece gece ağzımı…”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz