Ali Rıza Özdemir ile İsmail Bâki tarafından hazırlanan, Alevi inanç ve kanaat önderlerince son şekli verilen ALEVİLİK BİLDİRGESİ imzaya açıldı.

100 imza ile kamuoyuna duyuracağız

Konu ile ilgili açıklama yapan İsmail Bâki; “Yazım ve tashih sona erdi. Maket kitap yaparak imzaya açtık. Şimdiye değin 60 kadar imza aldık. 100 imzaya ulaşacağımızı umuyoruz. Daha sonra bir program ile kamuoyuna duyuracağız” dedi.

Saldırılara dikkat

Yazar Ali Rıza Özdemir tarafından hazırlanan ve imzacı inanç ve kanaat önderleri ile paylaşılan bir bilgi notunda olası saldırı ve karalama kampanyalarına karşı can alıcı uyarıcılarda bulunuldu.

Bilgi notu şöyle:

“Alevilik Bildirgesi’ne katkıda bulunan ve imza atan değerli dedelerimiz ve kanaat önderlerimiz;

Kitapla ilgili bütün hazırlıklar dün tamamlandı ve kitap baskıya verildi. Hepinize katkınız için teşekkür ederiz. Hakk Teâla hizmetinizi kabul buyursun.

Değerli canlar;

Birkaç konuyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bildirge yayımlandıktan sonra çok sayıda saldırı ve tehdide maruz kalacağımız muhakkaktır. Özellikle Aleviliği İslam içinde ve On İki İmamcı olarak tanımladığımız ve Türklük kökenlerimizi vurguladığımız için birçok iftira atılacaktır. Bilumum üfürükçüler ve yol yezitleri, var güçleri ile karalama kampanyaları düzenleyecek, iftira atacak, hakaret edecek ve taarruz edeceklerdir.

Bildirgede sizlerin de okuduğu üzere bu suçlamayı hak edecek hiçbir satır yoktur. Hatta bunların hepsi eleştiri konusu yapılmıştır. Bizim derdimiz sadece Kur’an ve Ehl-i Beyt’tir. Onların izinden giden Horasan erenleri, Hacı Bektaş Veli ve Şah İsmail Hatai gibi ulularımızın sürdüğü yoldur. Büyüklerimizin bize bıraktığı mirastır.

Sizlerden ricamız, bu saldırılar karşısında saflarımızı sıklaştırmamız, güçlerimizi birleştirmemiz ve geri adım atmamızdır. Kınayanın kınamasından korkmamamız gerekir. Yazdığımız ve imzaladığımız her satırın arkasında durmalıyız. Bizim için kritik eşik budur. Bu barikatı aşarsak, önümüz sonuna dek açılır.

Ekim ayı başında Edremit’te çok önemli bir çalıştay yapacağız. Bu çalıştayda 1, 3, 5, 10, 25 ve 50 yıllık bir çalışma planı ve iş bölümü yapmayı arzu ediyoruz. Maksadımız; planlı şekilde ve çalışarak Aleviliği hak ettiği saygınlığa yeniden kavuşturmak, birliğimizi sağlamak ve yolumuzu yeniden ihya etmektir. Bu nedenle bu çalıştaya katılmanızı önemle arz ediyoruz. Sizlerin varlığı olmadan bu işte başarılı olmamız mümkün değil.

Ayrıca Ağustos ayının ikinci yarısında İstanbul’da bir program ile Alevilik Bildirgesi’ni ulusal medyaya tanıtmayı planlıyoruz. Şu an program için uygun bir mekân bakıyoruz.

En kısa sürede konuyla ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

Saflarımızı sıklaştırıp güçlerimizi birleştirelim.

Selamlar, hürmetler…

Aşk-ı muhabbetlerimizle…”,

Haber tarihi: 12/06/2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz